Okinawa Goju Ryu Karate

Shihan Kai

Click On Photo To View Profile

Shihan Dennis May

Shihan Dennis May
8th Dan Kyoshi
New Zealand

Shihan Bob Cahill

Shihan Bob Cahill
7th Dan
Dunedin

Shihan Peter Turner

Shihan Peter Turner
7th Dan
Auckland

Shihan Rico Luddick

Shihan Rico Luddick
7th Dan
South Africa

Shihan S. Ravi

Shihan S. Ravi
6th Dan
India

Shihan M. Babu

Shihan M. Babu
6th Dan
India

Shihan Leon Sutton

Shihan Leon Sutton
5th Dan
South Africa

Click On Photo To View Profile



Dojo Branch Instructors

Sensei Tony Barnes

Sensei Tony Barnes
5th Dan
Dunedin

Sensei Gerard Jackson

Sensei Gerard Jackson
5th Dan
Auckland

Sensei Della Proffit

Sensei Della Proffit
5th Dan
Auckland

Sensei Murray Simpson

Sensei Murray Simpson
5th Dan
Auckland

Sensei Thanasi Balaphas

Sensei Thanasi Balaphas
5th Dan
Dunedin

Sensei Penny Cheketri

Sensei Penny Cheketri
5th Dan
Karaka, Auckland

Sensei Sennen Harry

Sensei Sennen Harry
5th Dan
Pakuranga, Auckland

Sensei Trevor Carson

Sensei Trevor Carson
4th Dan
Auckland

Sensei Willem Potgieter

Sensei Willem Potgieter
4th Dan
South Africa

Sensei Barry Knutson

Sensei Barry Knutson
4th Dan
Christchurch

Sensei Karen Davey

Sensei Karen Davey
4th Dan
Murrays Bay, Auckland

Sensei Karin Tempelhoff

Sensei Karin Tempelhoff
4th Dan
Auckland

Sensei Mal Riley

Sensei Mal Riley
4th Dan
Auckland

Sensei Tina-Lee Viskovich

Sensei Tina-Lee Viskovich
3rd Dan
Oratia, Auckland

Sensei Annelien Sutton

Sensei Annelien Sutton
3rd Dan
South Africa

Sensei Craig McKersey

Sensei Craig McKersey
3rd Dan
Dunedin

Sensei Jason Sandford

Sensei Jason Sandford
3rd Dan
Bay of Plenty

Sensei Semisi Fungavai

Sensei Semisi Fungavai
3rd Dan
Remuera, Auckland

Sensei Donald Mani

Sensei Donald Mani
3rd Dan
Pakuranga, Auckland

Sensei Adrian du Toit

Sensei Adrian du Toit
3rd Dan
Pakuranga, Auckland

Lynn Davey

Lynn Davey
2nd Dan
Murrays Bay, Auckland

Brian Glucina

Brian Glucina
2nd Dan
Western Heights, Auckland

Stuart Johnson

Stuart Johnson
2nd Dan
Pakuranga, Auckland

Shahroom Shah

Shahroom Shah
2nd Dan
Pakuranga, Auckland

Aaron Boyd

Aaron Boyd
2nd Dan
Henderson, Auckland

Ron Dawson

Ron Dawson
1st Dan
Melbourne, Australia